Reklama

Reklama

Stan wyjątkowy w Macedonii. Powodem pożary

Macedonia ogłosiła 30-dniowy stan wyjątkowy w południowo-zachodniej części kraju ze względu na rozprzestrzeniające się pożary - podała w niedzielę agencja AP. Sytuację pogarsza fala upałów, która zalała kraj.

Stan wyjątkowy na 30 dni w dwóch gminach: Makedonski Brod i Czaszka ogłosił późnym wieczorem w sobotę macedoński minister spraw wewnętrznych Oliwer Spasowski. Wszystkie dostępne środki bezpieczeństwa mają być skierowane do regionu objętego pożarami.

Od około dwóch tygodni z pożarami w Macedonii walczą strażacy i ochotnicy. Spasowski podkreśla, że sytuacja jest pod kontrolą.

Policja potwierdziła, że w wiosce w pobliżu stolicy kraju, Skopje, znaleziono zwęglone ciało.

W regionie górskim, gdzie ogień zagraża gospodarstwom domowym, do gaszenia pożarów wysłano helikoptery. W akcji pomagają Bułgaria i Turcja.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL