Reklama

Reklama

Sprawa zaginięcia Madeleine McCann: Kolejne doniesienia

​Znaczna redukcja brytyjskiej ekipy śledczej w sprawie zniknięcia przed 8 laty Madeleine McCann. Mająca wówczas 3 lata dziewczynka zaginęła w Portugalii. Dotychczas sprawę badało 29 osób, teraz - jak ogłosił londyński Scotland Yard - pozostaną cztery.

Rzecznik rodziców Madeleine, Kate i Gerry'ego McCannów, podkreślił, że nie oznacza to zamknięcia sprawy, czy skierowania jej na boczny tor, a raczej kolejny etap, po wyeliminowaniu wielu fałszywych tropów.

- Kate i Gerry bynajmniej nie są rozczarowani, to nie jest koniec operacji Grange, która będzie kontunuowana na mniejszą skalę, ale będzie bardziej skoncentrowana - mówił dziś reporterom rzecznik rodziców.

Dodał, że ma nadzieję, iż śledztwo w bliskiej przyszłości natrafi na trop wiodący ku Madeleine McCann.

Reklama

Od 2011 roku - to jest od czasu podjęcia dochodzenia przerwanego przez portugalska policję - Scotland Yard zebrał ponad 1300 zeznań i ponad tysiąc dowodów rzeczowych. Objęto dochodzeniem 60 osób wybranych z listy 650 karanych na tle seksualnym.

Wystosowano 30 wniosków o pomoc do innych państw. Zbadano też ponad 8 i pół tysiąca relacji świadków, którzy sądzili, że widzieli Madeleine po uprowadzeniu jej w maju 2007 roku w Praia da Luz w Portugalii.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy