Reklama

Reklama

Spotkanie Putin-Obama w kuluarach. Są szczegóły

​Prezydenci USA i Rosji Barack Obama i Władimir Putin spotkali się w poniedziałek w kuluarach konferencji klimatycznej w Paryżu. Rozmawiali o wojnie w Syrii i sytuacji na Ukrainie - podał przedstawiciel Białego Domu. Według Kremla spotkanie trwało 30 minut.

Jak przekazał przedstawiciel Białego Domu, Obama powiedział Putinowi, że częścią porozumienia politycznego w sprawie zakończenia konfliktu w Syrii musi być oddanie władzy przez prezydenta Baszara el-Asada.

Amerykański przywódca podkreślił też, że konieczne jest dyplomatyczne rozwiązanie kryzysu na Ukrainie. Obama dodał, że sankcje wobec Rosji mogą być cofnięte, gdy Moskwa będzie przestrzegać porozumień z Mińska.

Pieskow: Obama wyraził ubolewanie z powodu incydentu z samolotem 

Podczas poniedziałkowego spotkania z przywódcą Rosji Władimirem Putinem prezydent USA Barack Obama wyraził ubolewanie z powodu zestrzelenia rosyjskiego bombowca przez tureckie myśliwce - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Według Pieskowa obaj przywódcy opowiedzieli się za dążeniem do osiągnięcia politycznego rozwiązania konfliktu w Syrii.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne