Reklama

Reklama

Spotkanie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej z prezydentem Francji

Premier Beata Szydło razem z szefami rządów innych państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) spotkała się w piątek z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem przed rozpoczęciem drugiego dnia szczytu UE w Brukseli.

Po szczycie planowana jest konferencja z udziałem polskiej premier.

Spotkanie Szydło oraz premierów Węgier - Viktora Orbana, Czech - Bohuslava Sobotki i Słowacji - Roberta Fico z prezydentem Macronem odbyło się przed rozpoczynającą się o godz. 10 ostatnią sesją trwającego od czwartku szczytu UE.

Jak poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek, po zakończeniu szczytu po południu planowana jest konferencja z udziałem szefowej polskiego rządu, na której Szydło odniesie się także do spotkania V4 z prezydentem Francji.

Reklama

Pytana w czwartek o to spotkanie premier Szydło wyraziła nadzieję, że rozmowa będzie merytoryczna. Zadeklarowała, że Polska i pozostałe kraje V4 są otwarte na współpracę z Francją.

"My jesteśmy otwarci na tę rozmowę, natomiast w jaki sposób ona się potoczy i jak będzie chciał prowadzić ją pan prezydent Macron, to zależy już tylko i wyłącznie od niego. Mam nadzieję, że to będzie rozmowa merytoryczna, że nie będzie opierał tego tylko i wyłącznie na pewnych stereotypach czy próbował w jakiś sposób podchodzić z niechęcią do państw Europy Środkowej" - powiedziała premier.

Z Brukseli Mateusz Roszak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy