Reklama

Reklama

Spotkanie Merkel-Putin 2 maja w Moskwie

2 maja w Moskwie planowane jest spotkanie kanclerz Niemiec Angeli Merkel z prezydentem Rosji Władimirem Putinem - poinformował przebywający z wizytą w rosyjskiej stolicy premier Bawarii Horst Seehofer. Według Kremla rozmowy będą dotyczyć m.in. Ukrainy.

O wizycie Merkel w Moskwie Putin mówił przed tygodniem na spotkaniu z wicekanclerzem Niemiec Sigmarem Gabrielem, jednak nie padły wówczas żadne terminy.

Współpracownicy prezydenta Rosji informowali w ostatnich dniach, że data jest już uzgodniona ze stroną niemiecką i obie strony ogłoszą ją jednocześnie.

Putin zapewnił, że kanclerz jest w Rosji oczekiwana i podkreślił, że główne zadanie obu krajów polega na pełnym unormowaniu relacji.

Seehofer, który przebywa w Rosji z trzydniową wizytą, zamierza w czwartek spotkać się z Putinem, by porozmawiać z nim o unijnych sankcjach, nałożonych na Rosję za jej rolę w konflikcie na wschodniej Ukrainie i aneksję ukraińskiego Krymu, oraz o roli Moskwy w rozwiązywaniu międzynarodowych kryzysów.

Reklama

Już podczas swej ostatniej wizyty w Rosji na początku 2016 roku Seehofer apelował o zniesienie sankcji UE, jednocześnie wzywając władze w Moskwie do zaangażowania się na rzecz procesu pokojowego na Ukrainie - przypomina agencja dpa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy