Reklama

Spektakularny wyczyn Polaków w ekstremalnych warunkach

Sensacyjny wyczyn grupy Polaków. Pływali w wodach jeziora, które znajduje się we wnętrzu lodowca Hintertux w Austrii. Najlepszy wynik osiągnął Krzysztof Gajewski. - Jechał z myślą przepłynięcia "lodowej mili", czyli 1,609 km. Udało się jeszcze więcej, bo dwa kilometry - mówi w rozmowie z Interią Daniel Pałosz, jeden z uczestników eskapady.

Jaskinia Natur Eis Palast w Austrii od wielu lat cieszy się powodzeniem wśród fanów sportów ekstremalnych. Znajduje się ona na wysokości około 3200 m.n.p.m., a wypełniają ją lodowate wody tworzące jezioro. 

Austria. Polacy pływali w jeziorze wewnątrz lodowca

Tu jednak słowo "lodowate" nabiera zupełnie innego znaczenia. Temperatura wewnątrz jaskini w lodowcu Hintertux wynosi dokładnie 0 st. C. Woda jest jednak jeszcze zimniejsza - szacuje się, że jej temperatura wynosi -0,02 st. C. 

I to właśnie w takich ekstremalnych warunkach pływała grupa ośmiorga Polaków. 

Najlepszy rezultat osiągnął pomysłodawca akcji Krzysztof Gajewski. - Jechał z myślą przepłynięcia "mili lodowej", czyli 1,609 km. Udało się jeszcze więcej, bo pokonał dystans dwóch kilometrów - mówi w rozmowie z Interią Daniel Pałosz, jeden z uczestników eskapady. 

Jak dodaje, w wydarzeniu udział brali także Aldona Skowrońska i Michał Manterys. - Aldona z uśmiechem na ustach przepłynęła 1000 metrów, Michał pokonał dystans 900 metrów - relacjonuje Pałosz. 

On sam przepłynął 700 metrów, które pokonał w 18 minut. 

"Żyję. Udało się przepłynąć 700 m. Było ciężko, bardzo ciężko. Wysokość, ciśnienie i zimno, w jakim jeszcze nigdy nie pływałem. Po siódmej '100' zrezygnowałem z dalszego pływania" - relacjonował potem w mediach społecznościowych. 

Pozostali uczestnicy przepłynęli od 100 do 400 m. 

Reklama

BK/JtK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Polacy | Hintertux | Austria

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy