Reklama

Reklama

Spędził 36 lat w więzieniu za kradzież 50 dolarów. Teraz wyszedł na wolność

​Mieszkaniec amerykańskiego stanu Alabama spędził w więzieniu 36 lat. Za kratki trafił za kradzież... 50 dolarów. Niedawno sędzia zdecydował o jego zwolnieniu.

W 1983 roku Alvin Kennard napadł na piekarnię, z której ukradł 50,75 dolarów. Podczas rozboju był uzbrojony w niewielki nóż.

Wcześniej mężczyzna był już skazany za inne napady. W stanie Alabama obowiązywało prawo "trzech przestępstw", które ma na celu karanie seryjnych kryminalistów. W związku z tym, że było to już czwarte przestępstwo Kennarda, 22-latek został skazany na dożywocie, bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.

W 2019 roku sędzia hrabstwa Jefferson przyjrzał się sprawie i zadecydował o zwolnieniu mężczyzny. Na rozprawie 58-letni Amerykanin powiedział, że żałuje swojego czynu i jest w pełni odpowiedzialny za błędy swojej młodości. "Proszę, abyście mi dali możliwość naprawienia wszystkiego" - mówił.

Reklama

"Wszyscy płakaliśmy" - mówi siostrzenica Kennarda, Patricia Jones.

Prawniczka Kennarda Carla Crowder powiedziała, że gdyby cała sytuacja miała miejsce w obecnych czasach, to Kennard zostałby skazany maksymalnie 20 lat więzienia i możliwość zwolnienia po 10 lub 15 latach.

Mężczyzna powiedział, że teraz zamierza zamieszkać ze swoją rodziną i zająć się stolarstwem.

Adam Zygiel

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy