Reklama

Reklama

"Specjalne przesłanie" Władimira Putina dla prezydenta Iranu

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu przybył w niedzielę z niespodziewaną wizytą do Teheranu. Został przyjęty przez prezydenta Hasana Rowhaniego - poinformowały irańskie media. Rozmowy miały dotyczyć Syrii i zacieśnienia współpracy militarnej.

Według oficjalnej irańskiej agencji prasowej Irna, powołującej się na urząd prezydenta Iranu, Szojgu przywiózł ze sobą "specjalne przesłanie" dla Rowhaniego od prezydenta Rosji Władimira Putina. Miało ono dotyczyć "sytuacji w regionie i procesu negocjacji mających na celu doprowadzenie do porozumienia rozejmowego w Syrii".

Rowhani oświadczył, że "uregulowanie kryzysu w Syrii może być osiągnięte jedynie na drodze negocjacji politycznych z poszanowaniem prawa narodu syryjskiego, który powinien mieć ostateczny głos w określeniu przyszłości kraju".

Reklama

Rosyjski minister obrony spotkał się także swym irańskim odpowiednikiem, gen. Husejnem Dehkanem, który zaledwie pięć dni temu przebywał z wizytą w Moskwie. Szojgu oświadczył wówczas, że Iran i Rosja zamierzają "wzmocnić" współpracę militarną.

Według mediów irańskich i rosyjskich, Rosja ma dostarczyć Iranowi systemy antyrakietowe S-300. Teheran chce również zakupić rosyjskie myśliwce Su-30.

Zarówno Iran jak i Rosja wspierają finansowo i militarne reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada, zwalczanego przez Zachód i niektóre państwa arabskie z Arabią Saudyjską na czele.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy