Reklama

Specjalne oświadczenie burmistrza Jersey City

Burmistrz Jersey City Steven Fulop wyraził głęboki żal z powodu swojej wypowiedzi pod adresem Marszała Senatu Stanisława Karczewskiego. W przesłanym Polskiemu Radiu oświadczeniu burmistrz Fulop tłumaczy, że zawsze miał dobre intencje w sprawie Pomnika Katyńskiego.

"Jeśli moje wypowiedzi na Twitterze sprawiły wrażenie, że nie szanuję Senatora Karczewskiego, to głęboko tego żałuję" - napisał Steven Fulop. 

"Uważam za niefortunne, że nieporozumienia związane z moimi planami dotyczącymi Pomnika Katyńskiego doprowadziły do nagromadzenia się urazów po obu stronach" - napisał burmistrz Jersey City.

Fulop poinformował także, że wraz z żoną przyjedzie do Polski w ostatnim tygodniu czerwca i - jak dodał - liczy na osobistą rozmowę z Marszałkiem Karczewskim.

"Mam nadzieję, że Pan Senator zechce spotkać się ze mną osobiście i podjąć pozytywny dialog" - oświadczył burmistrz i zadeklarował, że dzisiejsza konferencja prasowa w Jersey City będzie dobrą okazją, by potwierdzić jego oddanie dla społeczności polonijnej w mieście i w całym stanie New Jersey. 

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy