Reklama

Reklama

Sondaż: Większość Niemców nie chce przyjmować uchodźców

Na pytanie, czy Niemcy powinny przyjmować więcej osób szukających ochrony w obliczu rosnącej liczby uchodźców na świecie, mniej niż jedna trzecia respondentów (28 proc.) odpowiedziała "tak", a 62,5 proc. "nie" - wynika z sondażu.

Dwie trzecie respondentów ostatniego sondażu Instytutu Civey przeprowadzonego na zlecenie Diakonie (ewangelickie stowarzyszenie opieki społecznej) jest przeciwnych przyjmowaniu kolejnych uchodźców w Niemczech - pisze portal dziennika "Rheinsche Post" .

Według badania ludzie są również sceptycznie nastawieni do integracji. Na pytanie, czy uchodźcy, którzy przybyli w ciągu ostatnich 10 lat, dobrze przyjęli się w Niemczech, 12,5 procent odpowiedziało twierdząco, podczas gdy większość, nieco poniżej 58 procent, odpowiedziała przecząco. 28 procent odpowiedziało "częściowo", pozostali "nie wiem".

Reklama

Nie zaskoczony, ale rozczarowany

"Przewodniczący stowarzyszeni Diakonie Ulrich Lilie powiedział, że nie jest zaskoczony wynikami, ale jest rozczarowany" - pisze RP Online. "Skrytykował rosnącą izolację UE i jej państw członkowskich wobec uchodźców i uznał tę politykę za częściowo odpowiedzialną" za klimat społeczny. "Krytykował również fakt, że społeczeństwo nie zostało dobrze przygotowane politycznie do tego, co stało się rzeczywistością, 'że Niemcy są krajem imigracyjnym'" - pisze portal.

Lilie stwierdził, że "ci, którzy czują się społecznie zagrożeni, którzy nie widzą perspektyw dla siebie i swoich dzieci, którzy żyją na poziomie minimum socjalnego lub poniżej niego, szybciej zamykają się wewnętrznie - także w stosunku do uchodźców".

"Diakonia podtrzymuje swoje postulaty dotyczące polityki wobec uchodźców. Należą do nich dalsze przyjmowanie uchodźców, zaprzestanie deportacji do krajów kryzysowych, takich jak Afganistan, oraz umożliwienie dołączenia do uchodźców ich rodzin. Jak wyjaśniła Lilie: 'Przyjęcie większej liczby uchodźców pozostaje jednym z najszlachetniejszych zadań dla jednego z najbogatszych krajów'" - informuje portal.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy