Reklama

Reklama

Sondaż: Rosjanie uważają Polskę za kraj nieprzyjazny

Polska zajmuje szóste miejsce wśród państw uznawanych przez Rosjan za najbardziej nieprzyjazne. Sondaż przeprowadziło Centrum Analityczne Jurija Lewady.

Na pierwszym miejscu jako kraj najbardziej wrogo nastawiony do Rosji, uczestnicy sondażu wskazali Stany Zjednoczone. W następnej kolejności są: Ukraina, Niemcy, Łotwa, Litwa, Polska, Estonia, Wielka Brytania, Gruzja i Francja.

W przypadku Polski, Niemiec i Ukrainy sytuacja zmienia się w zależności od temperatury stosunków z Moskwą.

Na opinię przeciętnych Rosjan duży wpływ ma przekaz medialny, jaki otrzymują o danym kraju z państwowych mediów. Przeciętni mieszkańcy Moskwy pytani o stosunek do Polski rzadko wyrażają negatywne opinie.

Reklama

Z sondażu przeprowadzonego przez Centrum Lewady wynika, że niezmiennie od kilkunastu lat Rosjanie za największych przyjaciół uważają Białorusinów, Chińczyków i Kazachów.

W pierwszej piątce znaleźli się jeszcze Syryjczycy i Hindusi.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy