Sondaż dla Interii: Kto bardziej wpływowy w PE - Koalicja Europejska czy Zjednoczona Prawica?
Według Polaków eurodeputowani Koalicji Europejskiej mają największy wpływ na prace Parlamentu Europejskiego, jeśli chodzi o całą polską delegację - wynika z sondażu IBRiS dla Interii.

W sondażu dla Interii ankietowani odpowiadali na pytanie: "Polscy europosłowie której formacji politycznej mają Pana/i zdaniem największy wpływ na pracę Parlamentu Europejskiego?".
45,6 proc. badanych wskazało Koalicję Europejską, 23,2 proc. Zjednoczoną Prawicę, a tylko 0,6 proc. Wiosnę Biedronia.
30,5 proc. odpowiedziało "nie wiem/trudno powiedzieć".
Spośród tych, którzy w maju głosowali na Zjednoczoną Prawicę, 50 proc. uważa, że to właśnie europosłowie ZP są najbardziej wpływowi w PE, ale aż 20 proc. z nich wskazało Koalicję Europejską.
Mniej rozdarci byli wyborcy KE - 7 proc. z nich za najbardziej wpływowych uznało eurodeputowanych ZP, natomiast 73 proc. wskazało na KE.

Badanie zostało zrealizowane w dniach 12-13 lipca metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1100 osób.
