Reklama

Reklama

Sondaż: Czy Fillon powinien wycofać się z wyścigu prezydenckiego?

Dwie trzecie Francuzów uważa, że kandydat prawicowych Republikanów w wyborach prezydenckich Francois Fillon powinien zrezygnować z ubiegania się o stanowisko wobec dochodzenia w sprawie wykorzystania funduszy publicznych na pensję żony jako swej asystentki parlamentarnej.

Sondaż, który przeprowadzono w piątek i w sobotę wśród nieco ponad 1000 Francuzów, pokazał, że według 65 proc. respondentów Fillon powinien wycofać się z wyścigu o fotel prezydenta.

To nieco niższy odsetek niż dwa tygodnie temu, kiedy podczas identycznego badania za wycofaniem się Fillona z wyścigu opowiedziało się prawie 70 proc. badanych.

Wybory prezydenckie odbędą się we Francji w kwietniu i maju.

Jeszcze do niedawna Fillon uchodził za mocnego kandydata francuskiej prawicy. Do spadku poparcia elektoratu dla polityka przyczynił się tygodnik "Le Canard Enchaine", który wyciągnął 25 stycznia na światło dzienne podejrzenia dotyczące fikcyjnego zatrudnienia przez Fillona za publiczne pieniądze własnej małżonki, Penelope.

Reklama

Kandydat konserwatystów powtórzył jednak w piątek swe zapewnienia, że nie zrezygnuje i "bez względu na wszystko" będzie kontynuować kampanię wyborczą.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje