Reklama

Reklama

Soczi: Pomarańczowy śnieg na stokach

Na stokach w rosyjskim Soczi pojawił się pomarańczowy śnieg. Zdjęcia niecodziennego zjawiska szybko obiegły media społecznościowe. "Dzisiaj jeździmy na nartach na Marsie" - komentują internauci.

Śnieg zmienił kolor na pomarańczwy z powodu burzy piaskowej nad Saharą.

Chmura pyłu przedostała się przez Grecję aż do Rosji. Pojawiła się też w Rumunii, Bułgarii czy Mołdawii. Była tak duża, że można ją było dostrzec na zdjęciach satelitarnych NASA - informuje CNN.

Obserwatorium Narodowe w Atenach poinformowało, że jest to jeden z największych transferów pustynnego piasku z Sahary do Grecji. Afrykański pył pokrył cały kraj, a stężenia były najwyższe w ciągu ostatnich 10 lat - pisze CNN.

Pomarańczowy pył spowodował ograniczoną widoczność na stokach w Soczi

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy