Reklama

Reklama

Śnieżyce i tornada w USA. Alert dla 50 mln osób

Władze USA wystosowały w poniedziałek zawiadomienia do 50 mln osób z ostrzeżeniami z powodu śnieżyc, marznącego deszczu oraz tornad, które pojawią się na wschodzie kraju. Alert obejmuje stany od Florydy na południowym wschodzie, po Main na północnym zachodzie.

"Potężny system burzowy pozostawia po sobie ślad w postaci tornad, marznącego deszczu i śniegu. W święto Martina Luthera Kinga Jr. przyniesie jeszcze więcej dużych opadów na północnym wschodzie. Wcześniej spowodował rozległe przerwy w dostawie prądu, zamknięcia dróg i niezliczone odwołania lotów" - podała CNN.

Odwołanych tysiące lotów, miliony Amerykanów bez prądu

Według amerykańskiej firmy technologicznej FlightAware.com - największej na świecie platformy monitorowania lotów - w poniedziałek rano w USA zostało odwołanych ponad 1,2 tys. lotów. W niedzielę odwołano 3 tys. połączeń.

Bez prądu w 11 stanach było ponad 2 mln klientów różnych zakładów energetycznych. Najbardziej ucierpiały Karolina Południowa, Karolina Północna, Wirginia Zachodnia, Georgia i Pensylwania.

ReklamaOd 20 do 30 cm śniegu może spaść w poniedziałek w Pittsburghu i Buffalo, w stanie Nowy Jork. Silny wiatr w poniedziałek może doprowadzić do powodzi na wschodnim wybrzeżu od Wirginii do Maine.

W Buffalo wiatr może osiągać w porywach do blisko 75 km/godz., podczas gdy w mieście Nowy Jork ponad 88 km/godz., a w niektórych częściach Maine do 105 km/godz. - ostrzegł meteorolog CNN Michael Guy. Dodał, że pod koniec tygodnia szykuje się kolejna fala silnego mrozu, być może z opadami śniegu.

Wypadki

Gubernatorzy obu Karolin i Wirginii do pomocy przy usuwaniu skutków śnieżycy powołali funkcjonariuszy Gwardii Narodowej.

Do wielu wypadków doszło w niedzielę na drogach. Stanowa policja w Wirginii powiadomiła o prawie 1 tys. incydentów. W Karolinie Północnej odnotowano ponad 400 wypadków.

Północny zachód Florydy nawiedziły rzadkie w tym regionie opady śniegu, ale o wiele gorzej było na południowo-zachodniej Florydzie, gdzie według lokalnych władz co najmniej dwa tornada zniszczyły ponad 28 domów w hrabstwie Lee, a wiele innych budynków zostało uszkodzonych.Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy