Reklama

Reklama

"Smutek to cena za miłość". Wzruszające słowa księcia Williama

"Babcia mówiła mi, że smutek jest ceną, jaką płacimy za miłość. Ten smutek, jaki będziemy odczuwać w nadchodzących tygodniach, będzie świadectwem miłości, jaką czuliśmy do naszej niezwykłej królowej" - napisał w oświadczeniu książę William - wnuk królowej Elżbiety II. Wieloletnia monarchini zmarła w czwartek 8 września. Wielką Brytanią rządziła przez ponad 70 lat.

Oświadczenie księcia Williama oraz księżnej Kate - od piątku oficjalnie księcia i księżnej Walii - zostało opublikowano w sobotę 10 września na Twitterze. 

Elżbieta II nie żyje. Książę William wydal oświadczenie

"W czwartek świat stracił niezwykłego przywódcę, którego oddanie dla kraju, królestwa i Wspólnoty Narodów" - napisał na wstępie książę William. 

Następca tronu Wielkiej Brytanii podzielił się tez osobistym wspomnieniem o zmarłej królowej. "Była przy mnie w najszczęśliwszych chwilach. Była też przy mnie podczas najsmutniejszych dni mojego życia. Wiedziałem, że ten dzień nadejdzie, ale minie trochę czasu, zanim rzeczywistość życia bez babci naprawdę stanie się prawdziwa" - zaznaczył książę Walii. 

Reklama

Wnuk królowej Elżbiety II podziękował zmarłej monarchini za "życzliwość, jaką okazała jego rodzinie". 

Książę William o Elżbiecie II: Babcia mówiła, że smutek to cena za miłość

"I dziękuję jej w imieniu mojego pokolenia za przykład służby i godności w życiu publicznym, który był z innego wieku, ale zawsze dotyczył nas wszystkich" - napisał w oświadczeniu. 

"Babcia mówiła mi, że smutek jest ceną, jaką płacimy za miłość. Ten smutek, jaki będziemy odczuwać w nadchodzących tygodniach, będzie świadectwem miłości, jaką czuliśmy do naszej niezwykłej królowej" - dodał następca tronu. 

Książę William zaznaczył również, że uczci pamięć babki "wspierając ojca" - króla Karola III. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy