Reklama

Reklama

Śmiertelny wypadek na Rysach. Nie żyje młoda Polka

Ratownicy górscy odnaleźli w środę (9 września) w masywie Rysów po słowackiej stronie Tatr ciało młodej turystki z Polski. Kobieta na wyprawę wyruszyła we wtorek od strony Słowacji i nie wróciła na noc - poinformował ratownik dyżurny TOPR.

W środę rano zaalarmowani ratownicy górscy rozpoczęli poszukiwania turystki. Została odnaleziona w środę tuż po południu po stronie słowackiej, dlatego w akcję transportu ciała na dół są zaangażowani słowaccy ratownicy.

TOPR prowadzi także działania ratownicze w rejonie Żlebu Kulczyńskiego oraz w dolinie Strążyskiej.

Słoneczna pogoda przyciągnęła w Tatry bardzo wielu turystów. W środę od wczesnych godzin porannych w całości zajęte były parkingi przed popularnym szlakiem w kierunku Morskiego Oka.

Górskie szlaki są mokre i śliskie. Turystów jest tak wielu, że w miejscach wyposażonych w sztuczne ułatwienia - jak łańcuchy czy drabinki - tworzą się kolejki oczekujących do wejścia na szczyt. Tak jest np. pod kopułą szczytową Giewontu, na szlaku na Rysy oraz na Orlej Perci - informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama