Reklama

Reklama

Śmiertelna strzelanina w Meksyku. Nieznani sprawcy zabili 12 osób w barze

Nieznani sprawcy zastrzelili 12 osób w jednym z barów w meksykańskim mieście Irapuato. Wśród zabitych było sześć kobiet i sześciu mężczyzn - poinformowały władze lokalne. To kolejna śmiertelna strzelanina w stanie Guanajuato, w którym od lat trwa brutalna wojna między rywalizującymi gangami narkotykowymi.

Do strzelaniny doszło we wtorek wieczorem. Oprócz 12 ofiar śmiertelnych, podczas strzelaniny ranne zostały trzy osoby. Policji nie udało się na razie schwytać sprawców - przekazano w oświadczeniu władz miasta.

Leżący w środkowym Meksyku stan Guanajuato jest ważnym ośrodkiem przemysłu motoryzacyjnego. W ostatnich latach dochodziło w nim do gwałtownych aktów przemocy powiązanych z wojną rywalizujących ze sobą gangów narkotykowych - informuje Reuters.

340 tys. ofiar wojen narkotykowych

21 września w innym mieście tego stanu - Tarimoro, w podobnym ataku na bar zastrzelono 10 osób.

Reklama

Od 2006 roku, gdy rząd Meksyku rozpoczął kontrowersyjną operację militarną przeciw kartelom w wojnach narkotykowych, zginęło około 340 tys. osób. Większość tych zabójstw przypisywana jest organizacjom przestępczym.

Rządzący od 2018 r. prezydent Manuel Lopez Obrador wciąż zmaga się z realizacją swojej obietnicy zmniejszenia skali przemocy w Meksyku - zaznacza Reuters.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy