Reklama

Śmierć na życzenie. Pozew rodziny uratuje mężczyznę?

Dwóch Szwajcarów złożyło pozew przeciwko organizacji pomagającej w śmierci na życzenie. W ten sposób mężczyźni chcą uniemożliwić bratu popełnienie samobójstwa - informuje serwis AFP.

W poniedziałek do sądu w Genewie trafił pozew przeciwko organizacji Exit, która umożliwia samobójstwa na życzenie. To pierwsza tego typu sprawa przed szwajcarskim sądem.

Pozew ma związek z osobą 82-letniego Szwajcara, który chce popełnić samobójstwo. Miała mu w tym pomóc organizacja Exit. Datę samobójstwa wyznaczona na 18 października.

Mężczyzna poinformował o planach rodzeństwo. Dwóch braci postanowiło powstrzymać 82-latka przed dramatycznym krokiem i złożyło pozew.

W Szwajcarii samobójstwo na życzenie musi zostać zaaprobowane decyzją sądu. Pozew braci mężczyzny wstrzymał orzeczenie w sprawie na co najmniej trzy miesiące. Powodzi argumentują, że ich brat cierpi obecnie na przejściową depresję i nie działa z pełną świadomością.

Reklama

Tymczasem Exit twierdzi, że mężczyzna zmaga się z "wieloma schorzeniami związanymi z zaawansowanym wiekiem" i miał napisać list, w którym skarży się na cierpienie, którego "nie jest  w stanie znieść".

Prawo w Szwajcarii zezwala na samobójstwo na żądanie. Pacjent zabija się, wstrzykując sobie dawkę trucizny przepisaną przez lekarza, który asystuje przy zdarzeniu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy