Reklama

Reklama

Śmierć George'a Floyda. Policjant zwolniony za kaucją

37-letni Thomas Lane, jeden z czterech policjantów z Minneapolis oczekujących na proces po śmierci Afroamerykanina George'a Floyda, został w środę (10 czerwca) zwolniony za kaucją w wysokości 750 tys. dolarów z więzienia w hrabstwie Hennepin.

Lane był jednym z czterech policjantów biorących udział w aresztowaniu Floyda 25 maja pod zarzutem płacenia fałszywym banknotem 20-dolarowym. Brutalne aresztowanie Floyda doprowadziło do jego śmierci w szpitalu i wywołało globalne protesty przeciwko policji na tle rasowym.

Według przechodnia, który sfilmował scenę aresztowania 46-letniego Floyda, policjant Derek Chauvin przez prawie 9 minut uciskał kolanem szyję zatrzymanego leżącego w pobliżu policyjnego samochodu, w wyniku czego Afroamerykanin zmarł.

Lane i jeszcze jeden policjant pomagali Chauvinowi podczas akcji, przytrzymując Floyda.

Reklama

Chauvina - bezpośredniego sprawcę, oskarżono o morderstwo drugiego stopnia. Lane i dwaj inni policjanci - Tou Thai i J.Alexander Kueng zostali oskarżeni o pomoc i podżeganie do morderstwa drugiego stopnia.

Obrońca Lane'a Earl Gray powiedział, że gdy Chauvin przyciskał szyję aresztowanego, jego klient kilkukrotnie sugerował, aby przewrócić go na bok, lecz ten odmówił.

W poniedziałek sąd hrabstwa Hennepin wyznaczył kaucję w wysokości 1,25 mln USA dla Chauvina.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy