Reklama

Reklama

Słynna reporterka Clare Hollingworth w Doodle Google

Słynną reporterkę wojenną Clare Hollingworth, która jako pierwsza poinformowała świat o wybuchu II wojny światowej, przypomina dziś Google Doodle.

Clare Hollingworth byłą jedną z najbardziej aktywnych korespondentek wojennych XX wieku. Zmarłą w styczniu tego roku weterankę, pisarkę i dziennikarkę "Telegraph" przypomina dzisiaj w swoim Doodle Google.

Zaledwie tydzień po zatrudnieniu w "The Daily Telegraph" 28-letnią Clare wysłano do Polski, by opisała pogarszającą się sytuację w Europie.

To ona jako pierwsza przekazała informację o rozlokowanych wzdłuż granicy niemieckich oddziałach i inwazji III Rzeszy na Polskę.

Jak przypomina na swoich łamach "The Independent", Hollingworth szukała tematów tam, gdzie było niebezpiecznie. I - jak sama podkreślała - nigdy nie wykorzystałaby faktu, że była kobietą, do zdobycia lepszych informacji niż te, do których mieli dostęp mężczyźni.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy