Reklama

Reklama

Słowacja: Żołnierze wzmocnią policyjne patrole

Na słowackie ulice wyruszają wspólne patrole policjantów i żołnierzy. To następstwo przyjęcia przez tamtejszy rząd i parlament przepisów antyterrorystycznych.

Nowe przepisy zakładają, że każdy dwuosobowy patrol policyjny zostanie wsparty przez jednego żołnierza. Dowódcą takiego patrolu będzie policjant.

Policyjno-wojskowe patrole będą wychodzić na ulicę zawsze wtedy, gdy służby będą mieć informację o podwyższonym zagrożeniu terrorystycznym. Ministerstwo Obrony wyśle na ulice łącznie 800 wojskowych. Takie rozwiązanie nie jest dla armii i policji żadną nowością. Już wcześniej obie służby prowadziły podobne ćwiczenia, a funkcjonariusze wspólnie z żołnierzami niejednokrotnie patrolowali ulice i miejsca publiczne. Jednak zawsze były to jednorazowe akcje. Teraz regulują je przepisy przyjętego przed świętami pakietu antyterrorystycznego.

Reklama

Skierowanie wojskowych do patroli oznacza dla słowackiej armii nabór nowych kadetów. Sztab generalny przyznaje, że już od dłuższego czasu armia poszukuje kolejnych żołnierzy. Do końca 2017 roku ma to być niemal 1000 osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje