Reklama

Reklama

Słowacja: Znaleziono ciało 19-latka, który przyznał się do homofobicznej zbrodni

W czwartek rano znaleziono zwłoki 19-latka - przekazuje słowacka policja. Okazało się, że w środę wieczorem w Bratysławie mężczyzna zabił dwie osoby, a jedna została ranna. Zanim doszło do tragedii, opublikował w internecie manifest skierowany przeciwko Żydom i osobom LGBTI. Z wpisów 19-latka wynikało, że przygotowuje się do ataku.

Do strzelaniny doszło przed lokalem, w którym - zdaniem mediów - spotykały się osoby ze środowiska LGBTI. Sprawca uciekał przed policją, która rano poinformowała o znalezieniu jego zwłok. Nie są na razie znane okoliczności śmierci mężczyzny.

Według mediów sprawcą ataku był 19-latek, który kilka godzin wcześniej zamieścił na Twitterze manifest skierowany przeciwko Żydom i osobom LGBTI. Opublikował też kilka wpisów wskazujących, że przygotowywał się do ataku.

19-latek przyznał się do zbrodni

Po zabójstwie dwóch osób napisał: "Nie czuję żadnego żalu, czy to nie jest śmieszne?". Po strzelaninie przez kilka godzin komunikował się z innymi osobami na Twitterze i na innym portalu społecznościowym. Przyznał się do popełnienia zbrodni, zamieścił zdjęcie miejsca, gdzie zamierzał strzelać, a także kilka swoich zdjęć. Tuż przed północą zostawił wiadomość, że spotka się ze swoimi zwolennikami "po drugiej stronie".

Reklama

Wcześniej w internecie mężczyzna opublikował liczący 65 stron manifest pełen neonazistowskich i ekstremistycznych haseł, w którym gloryfikował znanych neonazistów i prawicowych ekstremistów, dokonujących w przeszłości podobnych zamachów. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy