Reklama

Reklama

Słowacja: Niedźwiedź rzucił się na biegacza. Atakował trzy razy

Niedźwiedź brunatny zaatakował 38-letniego słowackiego biegacza w Małej Fatrze. Mężczyzna trenował w górach, gdy nagle został napadnięty przez drapieżnika, który atakował trzy razy, raniąc twarz, głowę, ręce, nogi i tułów turysty. 38-latek został zaopatrzony przez ratowników Horskej Záchrannej Služby, trafił do szpitala.

W środę po południu ratownicy górscy Horskej Záchrannej Služby zostali zawiadomieni o rannym turyście znajdującym się na szlaku w masywie Małej Fatry.

Na miejsce natychmiast została wysłana grupa ratowników.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że ranny to 38-letni Słowak, który biegł żółtym szlakiem turystycznym niedaleko Jaworzyny Walczyńskiej, szczytu o wysokości 831 metrów, na którym znajduje się stacja narciarska Valča sąsiadująca z wsią o tej samej nazwie.

Poszkodowany mężczyzna był cały we krwi, miał rany twarzy, głowy, rąk, nóg i tułowia.

Reklama

Ratownicy udzielili turyście pierwszej pomocy.

Niedźwiedź wracał trzy razy. Zmasakrował biegacza na szlaku

Biegacz powiedział ratownikom, że gdy poruszał się po szlaku, został nagle zaatakowany przez niedźwiedzia brunatnego.

Rozjuszone zwierzę podbiegło do człowieka i poraniło jego twarz i głowę. Następnie zostawił leżącego człowieka i na chwilę się oddalił.

Tragedia w Tatrach. Małżeństwo przewodników zginęło pod śniegiem

Po chwili jednak niedźwiedź wrócił i pogryzł mężczyznę. Poranił jego nogi, ręce i tułów. Gdy zdawało się, że drapieżnik odszedł, zwierzę wróciło kolejny raz i pogryzło mężczyznę po raz trzeci.

Ratownicy zamieścili w sieci zdjęcia z akcji ratunkowej prowadzonej w górach po zmroku. Widać na nich m.in. rany szarpane na ciele poszkodowanego.

Mężczyźnie trzeba było podłączyć kroplówkę. Po zabezpieczeniu m.in. folią termiczną poszkodowany został umieszczony w noszach, a następnie zwieziony ratowniczym Land Roverem Defender Horskej Záchrannej Služby do wsi Valča niedaleko Żyliny, gdzie zaopiekowali się nim ratownicy z pogotowia ratunkowego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy