Reklama

Reklama

Sky News: Sadiq Khan nowym burmistrzem Londynu

Kandydat Partii Pracy Sadiq Khan zwyciężył w wyborach burmistrza Londynu - poinformowała w piątek telewizja Sky News, powołując się na własne obliczenia. Khan, zwolennik pozostania W. Brytanii w UE, pokonał kandydata konserwatystów Zaca Goldsmitha.

Oficjalne wyniki czwartkowych wyborów oczekiwane są wkrótce.

45-letni Khan to urodzony w Londynie syn pakistańskich imigrantów, prawnik zajmujący się prawami człowieka i były minister. Będzie pierwszym muzułmaninem na czele władz europejskiej stolicy.

Stanowisko burmistrza Londynu obejmie po polityku Partii Konserwatywnej Borisie Johnsonie.

Partia Pracy świętuje

Jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnych wyników lider Partii Pracy Jeremy Corbyn wyraził w piątek radość ze zwycięstwa kandydata tego ugrupowania Sadiqa Khana w wyborach na burmistrza Londynu.

"Gratulacje, Sadiq Khan. Nie mogę się doczekać pracy z Tobą, by sprawić, że Londyn stanie się sprawiedliwy dla wszystkich!" - napisał Corbyn na Twitterze.

Reklama

O zwycięstwie 45-letniego Khana poinformowała w piątek wieczorem telewizja Sky News, powołując się na własne obliczenia.

Khan, zwolennik pozostania W. Brytanii w UE, pokonał kandydata konserwatystów Zaca Goldsmitha

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy