Reklama

Reklama

Skandal w Hiszpanii. Król ma nieślubną córkę?

Juan Carlos, hiszpański władca, który w czerwcu abdykował na rzecz syna, Filipa VI, jest podejrzany o to, że ma dzieci z nieprawego łoża. Sąd Najwyższy Madrytu zdecydował rozpatrzeć pozew przeciwko niemu o ustalenie ojcostwa. Pozywającą jest 48-letnia mieszkanka Belgii, Ingrid Sartiau.

Kobieta utrzymuje, że jej matka poznała Juana Carlosa w połowie lat 50-tych we Francji, a w 1966 roku spędziła z ówczesnym Księciem Asturii kilka dni w Marbelli. Dziewięć miesięcy później przyszła na świat Ingrid.

Dokumenty w sprawie ustalenia ojcostwa zostały złożone rok temu, ale do abdykacji król był nietykalny i nie można go było pozywać do sądu. Teraz sędziowie uznali, że rozpatrzą sprawę. 

Wcześniej odrzucili pozew o ojcostwo przeciwko Juanowi Carlosowi złożony przez urodzonego w Barcelonie, 56 lat temu, Alberta Solę. Uznali, że przedstawione przez niego dowody nie są wystarczające. Jednym z nich są badania genetyczne jakie przeprowadził wspólnie z Ingrid, z których wynika, że łączy ich 91 procent pokrewieństwa.

Reklama

Król ma 20 dni na złożenie odwołania. Potem sąd zdecyduje, czy zażąda od niego przeprowadzenia badań DNA.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy