Reklama

Reklama

Siostra Kim Dzong Una uderza w ONZ. "Najtwardsza odpowiedź"

Siostra dyktatora z Korei Północnej grozi ONZ. Kim Jo Dzong skrytykowała rząd USA, a także Organizację Narodów Zjednoczonych za przeprowadzenie posiedzenia w sprawie ostatnich prób rakietowych Kim Dzong Una. Siostra Kima zagroziła władzom w Waszyngtonie "najtwardszą odpowiedzią".

W oświadczeniu opublikowanym przez państwową agencję prasową KCNA Kim Jo Dzong odniosła się do posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, zwołanego w związku z wystrzeleniem przez Pjongjang międzykontynentalnego pocisku balistycznego o wystarczającym zasięgu, by uderzyć w kontynentalne terytorium USA.

Korea Północna. Kim Jo Dzong uderza w ONZ

Siostra dyktatora zarzuciła RB ONZ stosowanie "podwójnych standardów" i "przymykanie oka na różne bardzo niebezpieczne ćwiczenia wojskowe USA i Korei Południowej".

Rada nie uzgodniła żadnych działań przeciwko Korei Północnej, ponieważ - jak podała agencja AP - zaostrzeniu sankcji sprzeciwiły się Chiny i Rosja. Kilkanaście innych krajów, w tym USA i kilku członków RB ONZ, wydało jednak oświadczenie potępiające próbę rakietową Pjongjangu.

Reklama

Według Kim Jo Dzong USA i "grupa reakcjonistów" wydały "odrażające wspólne oświadczenie", ponieważ chciały "dać upust swojemu gniewowi" po niepowodzeniu w "realizacji złowrogiego zamiaru" wobec Korei Północnej. Określiła to jako "jawne naruszenie naszej suwerenności i poważną prowokację polityczną, by skierować sytuację na Półwyspie Koreańskim w nową fazę kryzysu".

Czytaj też: Kim Jo Dzong grozi Seulowi odwetem. "Poważne zagrożenie"

Siostra Kim Dzong Una o "najtwardszej odpowiedzi"

Siostra Kim Dzong Una porównała USA do "szczekającego psa sparaliżowanego strachem" oraz zagroziła im "najtwardszą odpowiedzią". Ostrzegła, że im bardziej USA są zdeterminowane, by rozbroić Koreę Północną, z "tym bardziej fatalnym kryzysem bezpieczeństwa będą się mierzyć".

Pjongjang wystrzelił w ostatnich tygodniach rekordową liczbę pocisków balistycznych. Narastają obawy, że szykuje się do przeprowadzenia swojej pierwszej próby jądrowej od 2017 roku. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy