Reklama

Reklama

Siostra Grety Thunberg: Byłam samotna i wycofana

14-letnia Beata Ernman, siostra aktywistki klimatycznej Grety Thunberg, przyznała, że miała problemy psychiczne, które zaczęły się w momencie, gdy uwaga jej rodziców była skoncentrowana na siostrze. Nastolatce w walce z depresją pomaga muzyka.

Jak podają szwedzkie media, Beata wraz z matką śpiewaczką operową Maleną Ernman wcieli się w rolę słynnej francuskiej piosenkarki Edith Piaf w musicalu "Forever Piaf". Fragment próby z występem Beaty Ernman przed planowaną na 19 września premierą opublikował w internecie teatr Goeta Lejon.  

"Odkąd pamiętam, tańczyłam i śpiewałam. Dorastałam z piosenkami Edith Piaf, ale dopiero teraz miałam okazję poznać historię jej życia. Możliwość wykonywania jej nieśmiertelnej muzyki jest spełnieniem moich marzeń" - twierdzi Beata Ernman w informacji prasowej przygotowanej przez producentów musicalu.  

Reklama

Młoda artystka promuje swój planowany występ w mediach społecznościowych. Na Instagramie obserwuje ją 16,3 tys. użytkowników. Dostępne są tam zdjęcia, na których wspólnie z matką jest ucharakteryzowana na Edith Piaf. Udział w musicalu nie będzie pierwszym publicznym występem Beaty Ernman.

W 2017 roku towarzyszyła matce w wykonaniu jednej z piosenek na koncercie w Skansenie w Sztokholmie. Solowy debiut siostra Grety miała w maju ubiegłego roku w nadawanym na żywo programie szwedzkiej telewizji TV 4, podczas którego wykonała utwór promujący książkę dla dzieci i młodzieży o problemie przemocy w szkole. 

"Byłam samotna i wycofana"

Także w telewizji TV 4 Beata Ernmam ujawniła, że w szkole była poddawana mobbingowi, a także opowiedziała o swojej diagnozie ADHD. Z tego powodu uczęszczająca do szkoły muzycznej nastolatka nie może przebywać w klasie z innymi uczniami. Jej problemy psychiczne zaczęły się w momencie, gdy uwaga rodziców była skoncentrowana na Grecie, która przeżywała depresję i odmówiła jedzenia z powodu problemów klimatycznych. 

"Byłam samotna i wycofana" - stwierdziła Beata, zaznaczając, że "w odnalezieniu siebie" pomogła jej muzyka. 

Fundacja sióstr Thunberg

Beata Ernman wraz z Gretą oraz rodzicami Maleną Ernman oraz aktorem ojcem Svante Thunberg jest współautorką światowego bestselleru, książki wydanej w Polsce pod tytułem "Sceny z życia rodzinnego. Strajk klimatyczny Grety". 

Część rozdziałów poświęcona jest właśnie Beacie i jej talentowi muzycznemu. Obie wciąż jeszcze niepełnoletnie nastolatki patronują zarejestrowanej w Sztokholmie fundacji The Greta Thunberg and Beata Ernman Foundation, do której mają trafiać pieniądze z międzynarodowych nagród, jakie otrzymuje Greta za swoją działalność ekologiczną.

Fundacja ma działać na rzecz ochrony klimatu oraz wspierać promocję zdrowia psychicznego. Jedną z pierwszych działań organizacji był wniosek o zarejestrowanie znaków towarowych: Greta Thunberg, nazwy ruchu "Fridays for Future" oraz logo strajku szkolnego.

Ze Sztokholmu Daniel Zyśk

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy