Reklama

Reklama

Singapur: Wezwanie do badań na obecność Zika

Władze Singapuru wezwały wszystkie ciężarne kobiety, u których pojawi się gorączka lub wysypka, do przeprowadzenia testów na obecność wirusa Zika. Może on powodować uszkodzenia płodu.

W Singapurze zanotowano do tej pory 82 przypadki zarażenia tym wirusem. Tamtejsza agencja ochrony środowiska próbuje wytępić przenoszące go komary. W kilku dzielnicach miasta rozpylane są środki owadobójcze.

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, a wcześniej Australia i Tajwan, radzą swoim ciężarnym obywatelkom, aby nie jeździły do Singapuru, jeśli nie jest to konieczne.

Występowanie wirusa Zika stwierdzono dotąd w 58 krajach. Najwięcej przypadków zanotowano w Brazylii. Wirus nie jest niebezpieczny dla dorosłych, ale w przypadku ciężarnych może spowodować mikrocefalię u płodu. Jest to wada rozwojowa, charakteryzująca się nienaturalnie małymi rozmiarami czaszki i puszki mózgowej.

Reklama


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy