Reklama

Reklama

Siły rządowe odparły atak ISIS w Mosulu

Rządowe siły irackie odparły w środę zmasowany kontratak Państwa Islamskiego (IS) w Mosulu - informują agencje prasowe powołując się na iracką policję. W starciach zginęło 11 policjantów, czterech cywilów oraz kilkudziesięciu bojowników IS.

Dżihadyści przeprowadzili atak o świcie, zajmując budynki na zachodzie dzielnicy Danadan. Po przejęciu meczetu informowali przez głośniki o swojej operacji.

Islamiści skierowali się również do przyległej dzielnicy Dawasa, włamując się do domów oraz zdobywając dodatkową broń w starciach z siłami bezpieczeństwa. Na terenie starego miasta podpalono domy, aby dym utrudniał bombardowania prowadzone przez helikoptery armii irackiej. Irackie służby bezpieczeństwa twierdzą, że po zaciętych walkach atak IS został odparty.

Strona iracka poinformowała agencję AP o 11 poległych policjantach i czterech cywilach. Agencja Reutera podała, że w operacji zabito kilkudziesięciu bojowników IS. 

Reklama

W internetowym oświadczeniu Państwo Islamskie twierdzi, że zabiło 40 policjantów irackich i zniszczyło osiem wojskowych samochodów.

Mosul, który jest największym miastem na północy Iraku, został opanowany przez fundamentalistycznych sunnickich bojowników w połowie 2014 roku. W styczniu br. armia iracka wyzwoliła wschodnią część miasta, a od lutego trwa ofensywa na część zachodnią, w której znajdują się ostatnie dzielnice pozostające pod kontrolą dżihadystów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy