Reklama

Reklama

Siły izraelskie zabiły 4 napastników powiązanych z ISIS

Izraelscy żołnierze zabili czterech napastników powiązanych z tzw. Państwem Islamskim - poinformowała armia Izraela.

Jak informuje AFP, w niedzielę rano dżihadyści powiązani z ISIS otworzyli ogień do izraelskich żołnierzy na okupowanych terenach Wzgórz Golan.

Rzecznik wojskowy podpułkownik Peter Lerner powiedział AFP, że izraelscy żołnierze odpowiedzieli ogniem na wymierzone przez bojowników islamskich ataki z karabinów maszynowych i z użyciem moździerzy.

Żadnemu z izraelskich żołnierzy nic się nie stało.

Napastnicy byli członkami Brygady męczenników Jarmuk.

Izrael trzyma się z dala od syryjskiej wojny domowej, ale uważnie śledzi sytuację wzdłuż granicy na Wzgórzach Golan i czasem, w razie konkretnego zagrożenia, przeprowadza naloty na cele w Syrii bądź odpowiada ogniem moździerzowym. Dochodzi tam do sporadycznych incydentów, które izraelskie władze traktują jako taktyczne błędy sił reżimu Baszara el-Asada. Wydaje się zatem, że niedzielny incydent to pierwszy przypadek celowej zasadzki wymierzonej w izraelskie wojsko - zauważa agencja Associated Press.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy