Reklama

Reklama

Silne trzęsienie ziemi na Karaibach. Groźba tsunami

Na Morzu Karaibskim u wybrzeży Hondurasu doszło w nocy z wtorku na środę do trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,6. Dotychczas nie ma informacji o ofiarach lub zniszczeniach. Wydano ostrzeżenie przed tsunami, które później odwołano.

Według amerykańskich służb geologicznych USGS, do trzęsienia ziemi doszło 44 km na wschód od należącego do Hondurasu archipelagu Islas del Cisne (ang. Swan Islands), na głębokości 10 km. Wyspy te leżą między Kubą a Belize.

Choć nie ma doniesień o ofiarach czy wyrządzonych szkodach, władze Hondurasu poinformowały, że wstrząsy odczuwalne były na większości terytorium kraju oraz że pojawiły się informacje o pęknięciach ścian w domach na północnym i wschodnim wybrzeżu.

Agencja AP podkreśla, że wtorkowe trzęsienie ziemi było jednym z najsilniejszych w historii, jakie dotknęło Karaiby. Wstrząsy z 2010 r., które doprowadziły na Haiti do śmierci ponad 200 tys. osób i gigantycznych szkód, miały magnitudę 7. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy