Reklama

Siergiej Ławrow o europejskich politykach i Ukrainie

Według szefa rosyjskiego MSZ, zdecydowana większość członków Unii uważa za błąd prowadzenie konfrontacyjnej polityki w stosunku do Moskwy z powodu Ukrainy. Siergiej Ławrow powiedział, że właśnie takie opinie słyszy od europejskich polityków, gdy rozmawia z nimi na osobności.

W wywiadzie dla rosyjskiego kanału telewizyjnego "Zwiazda", przeznaczonego dla wojskowych, minister Ławrow mówił, że europejscy politycy nie robią wrażenia doświadczonych, mądrych i dalekowzrocznych ludzi. Jak dodał, sam zastanawia się, czemu tak jest. 

"Czasami to, co oni mówią publicznie, jest sprzeczne z tym, co mówią w rozmowach sam na sam, gdy nikt nie słyszy" - powiedział szef rosyjskiej dyplomacji.

Ławrow dodał , że podczas spotkań w cztery oczy zdecydowana większość polityków z państw Unii Europejskiej zgadza się z nim, że błędem jest dążenie do konfrontacji z Rosją z powodu Ukrainy, która - według niego - sama okazała się ofiarą polityki Unii Europejskiej. 

Reklama

Zdaniem szefa rosyjskiego MSZ, wspólnota próbowała stawiać Ukrainę przed wyborem - albo Zachód albo Rosja. Zaś umowę stowarzyszeniową Ukrainy z Unią Europejską, z powodu której doszło do Euromajdanu, miały lansować Niemcy, Polska i Francja - mówił w wywiadzie Ławrow.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy