Reklama

Siarczyste mrozy w USA. Zanotowano rekordowo niską temperaturę

Ostrzeżenia przed mrozami, które zagrażają życiu wystosowano do ponad 20 milionów ludzi na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Odczuwalna temperatura spadła tam do około minus 20 stopni Celsjusza, a sytuację pogarszają porywiste wichury. W stanie New Hampshire padł prawdopodobnie amerykański rekord zimna - minus 77 stopni C.

Różnorakie ostrzeżenia przed siarczystym mrozem i wichurami obejmują stany Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island i Connecticut. Spadkiem temperatury zagrożony jest również prawie cały stan Nowy Jork oraz północne hrabstwa Pensylwanii.

Władze w wielu stanach wezwały mieszkańców do pozostania w domach. Przekazano też, że otwarto specjalne schroniska i ogrzewalnie, w których osoby bezdomne mogą znaleźć schronienie.

Padł rekord niskich temperatur

Według Krajowej Służby Pogodowej (NWS) najgorsza sytuacja spodziewana jest w północnym Maine. Blisko 70 tys. osób w hrabstwach Penobscot i Aroostook jest zagrożonych zamiecią do soboty wieczorem. Telewizja CNN podała, że lokalne służby meteorologiczne odnotowały kilka przerw w dostawach prądu w Maine.

Reklama

W piątek wieczór media informowały o prawdopodobnym, nowym rekordzie najniższej temperatury. Ta została odnotowana na na szczycie Mount Washington w New Hampshire. Wobec niskiej temperatury i wiatrów w porywach przekraczających 204 km/godz. odczuwalna temperatura wynosiła minus 77 stopni C

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: mrozy | niska temperatura | USA | wichury | ostrzeżenia | zagrożenie życia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy