Reklama

Sekretarz skarbu USA uspokaja: Nie będzie cięć socjalnych

Sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin zapowiedział w niedzielę, że propozycja budżetu prezydenta Donalda Trumpa nie będzie przewidywała cięć nakładów na duże programy socjalne, takie jak Social Security i ubezpieczenia zdrowotne Medicare.

Według Mnuchina prezydent wykorzysta zaplanowane na wtorek przemówienie podczas połączonej sesji obu izb Kongresu USA, by przedstawić niektóre elementy swego dalekosiężnego planu zmniejszenia obciążeń podatkowych dla klasy średniej, uproszczenia systemu podatkowego i zwiększenia globalnej konkurencyjności firm amerykańskich przez zmniejszenie ich opodatkowania i tworzenie zachęt do produkowania w Stanach Zjednoczonych.

W programie "Sunday Morning Futures" telewizji Fox News Mnuchin podkreślił, że reforma podatkowa jest jego najwyższym priorytetem, ale zastrzegł, że nie przewiduje cięć nakładów na federalne programy świadczeń (ang. entitlements).

Reklama

Szef resortu skarbu akcentował też m.in., że jeśli opodatkowanie biznesu stanie się bardziej konkurencyjne, przychody do budżetu wzrosną. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Steven Mnuchin

Reklama

Reklama

Reklama