Reklama

Sekretarz prasowa Białego Domu odchodzi ze stanowiska

Jen Psaki ustanowiła standard dla powrotu do godności, szacunku i dobrych manier w sali prasowej Białego Domu - powiedział Joe Biden. Sekretarz prasowa Białego Domu odejdzie ze stanowiska 13 maja. Zastąpi ją jej dotychczasowa zastępczyni Karine Jean-Pierre.

Psaki pełniła swoją funkcję od początku prezydentury Bidena w styczniu 2021 r. i była znana m.in. ze słownych potyczek z korespondentami telewizji Fox News. Wcześniej była też dyrektorką ds. komunikacji w Białym Domu podczas kadencji prezydenta Baracka Obamy i rzeczniczką Departamentu Stanu. Jej odejście z funkcji było spodziewane od miesięcy, a jeszcze w ubiegłym roku media podawały, że planuje przenieść się do telewizji informacyjnej MSNBC, gdzie ma prowadzić własny program.

Karine Jean-Pierre nową sekretarz prasową Białego Domu

Jean-Pierre to dotychczasowa zastępczyni Psaki i wieloletnia doradczyni Bidena, pełniącą różne role w kampanii prezydenckiej, a także w biurze wiceprezydenta.

Reklama

"(Pierwsza dama) Jill (Biden) i ja od dawna znamy i szanujemy Karine, będzie ona silnym głosem mówiącym w moim imieniu i w imieniu tej administracji" - napisał Biden.

Biały Dom ogłosił również powrót Anity Dunn do roli starszej doradczyni prezydenta. Dunn sprawowała tę funkcję do sierpnia ub.r. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Biały Dom

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy