Reklama

Reklama

Schaeuble o Schroederze: Jego zachowanie przynosi Niemcom hańbę

- To nikczemne. (...) Jego zachowanie jest hańbą dla Niemiec - stwierdził Wolfgang Schaeuble (CDU) o byłym kanclerzu Gerhardzie Schroederze. Chodzi o jego pracę w rosyjskich spółkach po zakończeniu kadencji kanclerskiej oraz lobbowanie na rzecz Rosji. W wywiadzie dla telewizji Schaeuble ARD powiedział także, że on sam i "wszyscy pomylili się" w ocenie Rosji.

78-letni Wolfgang Schaeuble, wieloletni poseł i przewodniczący Bundestagu, minister w rządach Helmuta Kohla i Angeli Merkel, zdecydowanie skrytykował postawę byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera - polityka SPD, "przyjaciela Putina i lobbysty rosyjskiego gazu". Jak podkreślił Schaeuble, praca Schroedera w rosyjskich firmach jest "nikczemna".

Wolfgang Schaeuble o Gerhardzie Schroederze: Odczuwam dla niego politowanie

- Nie robi się tego, kiedy było się kanclerzem Republiki Federalnej Niemiec. Właściwie to odczuwam politowanie dla tego człowieka. Jego zachowanie samo w sobie przynosi Niemcom hańbę, a nie chwałę - podkreślił.

Reklama

"Budowa gazociągu Nord Stream 2 była błędem"

- Myliłem się, my wszyscy się pomyliliśmy. Budowa gazociągu Nord Stream 2 była błędem - przyznał Schaeuble, zapytany o stosunek do Rosji. Dodał, że na debaty na ten temat jest już jednak za późno. - Rozmawianie o tym obecnie w niczym nie pomoże. Do końca mieliśmy nadzieję, że sytuacja nie potoczy się w ten sposób, wielu nie spodziewało się tego nawet do czasu inwazji 24 lutego - podsumował Schaeuble.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy