Reklama

Reklama

San Francisco: Kobieta zmarła po wypiciu herbaty

Mieszkanka San Francisco zmarła po wypiciu trującej herbaty ziołowej – podaje CNN. Służby medyczne apelują o wyrzucenie produktów zakupionych w sklepie Sun Wing Wo w Chinatown.

Według informacji opublikowanych przez Departament Zdrowia Publicznego San Francisco do zatrucia doszło w lutym. 50-letnia kobieta poczuła się źle po wypiciu naparu przygotowanego z liści herbaty zakupionych w sklepie w Chinatown.

Po wypiciu napoju, opisuje CNN, kobieta straciła siły, a jej serce zaczęło nieprawidłowo bić. Poszkodowana trafiła do szpitala, gdzie przebywała przez kilka tygodni. Mimo opieki lekarskiej, kobiety nie udało się uratować. W sobotę zmarła.

To niejedyny incydent związany z towarami oferowanymi przez herbaciarnię z San Francisco. Do miejskiego szpitala z podobnymi objawami trafił mężczyzna. Miał szczęście. Skutecznie przeszedł terapię i 12 marca został wypisany.

Reklama

Trujący składnik herbaty

Testy laboratoryjne wykazały obecność tojadu - rośliny bardzo trującej - w próbkach liści pobranych u nabywców feralnej herbaty i w sklepie w Chinatown. Służby usunęły z obiegu niebezpieczną herbatę, trwa dochodzenie, które wyjaśni, dlaczego w składzie naparu znalazła się trująca substancja.

Władze San Francisco apelują do mieszkańców, którzy mogli robić zakupy w sklepie Sun Wing Wo o wyrzucenie herbaty. "Tojad atakuje serce, wpływ trucizny na organizm może być śmiertelny" - czytamy w ostrzeżeniu.

Reklama

Reklama

Reklama