Reklama

Saakaszwili w bardzo ciężkim stanie. Wyraźnie schudł. Tak teraz wygląda

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili jest w bardzo złym stanie. Podczas rozprawy dotyczącej odroczenia wykonywania przez niego kary więzienia, pokazał się dzięki łączom internetowym. Widać przede wszystkim skórę i kości postawnego niegdyś polityka.

Micheil Saakaszwili odbywa karę więzienia za nadużycia, jakich miał się dopuścić podczas sprawowania urzędu prezydenta Gruzji. Podczas rozprawy sądowej dotyczącej zawieszenia jego kary polityk pokazał się dzięki łączom internetowym. W niczym nie przypomina siebie sprzed kilku lat. Jest wyraźnie chudszy. 

Były prezydent ma cierpieć na 20 różnych dolegliwości

Saakaszwili przebywa w klinice Vivamedi w Tbilisi. Został przeniesiony na intensywną terapię z powodu pogarszającego się stanu zdrowia - informuje pravda.com.ua. Kilka dni temu u byłego prezydenta zdiagnozowano koronawirusa.

Reklama

Zgodnie z ustaleniami komisji badań sądowych, Saakaszwili nie może dłużej przebywać w więzieniu z powodu licznych dolegliwości. Wyodrębniono 20 różnych przypadłości, z których 10 uznano jako zbyt poważne, żeby polityk nadal przebywał za kratami.

Micheil Saakaszwili był prezydentem Gruzji w l. 2004-2007 oraz 2008-2013. Posiada również ukraińskie obywatelstwo

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gruzja | Micheil Saakaszwili

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy