Reklama

Rzym. Turyści wracają do stolicy Włoch. Hotele niemal pełne na długi weekend

To zdarzyło się pierwszy raz od początku pandemii. Rzymscy hotelarze mają powody do zadowolenia, bo na nadchodzący długi weekend zarezerwowano prawie wszystkie miejsca w ich ośrodkach. Lokalna prasa informuje, że to efekt masowego powrotu turystów, ale i szczytu przywódców państw G20.

Na tydzień przed ostatnim październikowym weekendem zarezerwowanych jest 90 procent miejsc hotelowych, co nie zdarzyło się od wybuchu kryzysu wywołanego pandemią - zauważył szef rzymskiej federacji usług hotelowych Daniele Brocchi. W niektórych hotelach już zajęto komplet miejsc.

Rzym. Do Wiecznego Miasta zjeżdżają turyści, ale i prezydent USA

Do Wiecznego Miasta licznie wracają turyści z wielu krajów, co już widać w rejonie Watykanu i w historycznym centrum. Jednak prawdziwy turystyczny najazd rozpocznie się w weekend przed dniem Wszystkich Świętych. Jednocześnie przyjadą delegacje na szczyt szefów państw i rządów G20 w dniach 30-31 października.

Reklama

Media zastanawiają się, czy miasto przygotowane jest na wielki powrót turystów. Pewne na razie jest to, że w "długi weekend" z powodu obecności prezydenta USA Joe Bidena i innych przywódców trzeba liczyć się z poważnymi utrudnieniami i ograniczeniami w dostępie do wielu miejsc. Rzymska dzielnica Eur, gdzie w nowoczesnym centrum konferencyjnym Nuvola będą odbywać się obrady, zostanie ogłoszona czerwoną strefą.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Włochy | urlop | hotele | Rzym

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy