Reklama

Reklama

Rzecznik Watykanu zabrał głos ws. filmu "Spotlight"

Rzecznik Watykanu wypowiedział się pozytywnie o filmie "Spotlight", nagrodzonym Oscarami. "Dobrze się stanie, jeżeli film ten przyczyni się do umocnienia i zintensyfikowania długiego marszu, jakim jest walka z nadużyciami seksualnymi wobec nieletnich w Kościele katolickim" - napisał w swoim oświadczeniu ksiądz Federico Lombardi.

Włoski jezuita z uznaniem wyraził się o filmie, który opowiada o dochodzeniu prowadzonym przez amerykański dziennik "Boston Globe" w sprawie skandalu pedofilii w miejscowym kościele.

Nagrodzenie filmu przez amerykańską Akademię Filmową wywołało nową falę zainteresowania środków przekazu i opinii publicznej "dramatyczną kwestią nadużyć seksualnych wobec nieletnich, w szczególności przez członków duchowieństwa" - napisał ksiądz Lombardi w specjalnej nocie, wydanej pięć dni po nocy Oscarów.

Polemizuje on z tezą, że w Kościele nie uczyniono nic lub uczyniono niewiele w sprawie takich afer. Rzecznik przypomniał, że skandal w archidiecezji Bostonu został ujawniony w 2002 roku.

Reklama

 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje