Reklama

Rzeczniczka Białego Domu odchodzi

Prezydent USA Donald Trump poinformował w czwartek na Twitterze, że wraz z końcem miesiąca z funkcji rzeczniczki prasowej Białego Domu rezygnuje Sarah Sanders. Nazwisko jej następcy nie zostało jeszcze ogłoszone.

"Ona jest wojownikiem. Przeszliśmy wiele razem, ona jest twarda, ale jest dobra" - napisał Trump i wyjaśnił, że Sanders po zakończeniu pracy w Białym Domu zamierza powrócić do swojego domu w Arkansas.

"Mam trójkę wspaniałych dzieci i zamierzam spędzić z nimi trochę więcej czasu" - potwierdziła 36-letnia rzeczniczka, która podczas swojego urzędowania często łamała zasadę regularnych briefingów prasowych prezydenta USA.

Według agencji Reuters w Białym Domu pojawiły się spekulacje, że Sanders być może będzie ubiegała się o stanowisko gubernatora Arkansas, które niegdyś piastował jej ojciec Mike Huckabee. "Jeśli uda się jej stanąć do wyborów, myślę, że może odnieść sukces" - oświadczył Trump.

Reklama

Agencje zwracają uwagę, że Sarah Sanders potrafiła jako rzeczniczka Białego Domu stać się jednym z najbliższych i najbardziej zaufanych współpracowników i doradców Donalda Trumpa i była jedną z niewielu osób, które pozostały przy nim od kampanii wyborczej w 2016 roku. Z amerykańskim prezydentem współpracowała 3,5 roku.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy