Reklama

Reklama

Rusza proces zabójców Borysa Niemcowa

W poniedziałek przed moskiewskim sądem wojskowym rozpocznie się proces zabójców Borysa Niemcowa. Były wicepremier Rosji i lider opozycji został zastrzelony 27 lutego ubiegłego roku w centrum Moskwy.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej uznał, że zabójstwo polityka zlecił Czeczen Rusłan Muchudinow. Jak do tej pory nie został on ujęty przez rosyjską policję.

Nie wierzą w tę wersję krewni zamordowanego i jego najbliżsi współpracownicy. W specjalnym raporcie wskazują zleceniodawców w kręgach władzy, zwłaszcza przywódcę Czeczenii Ramzana Kadyrowa.

Na ławie oskarżonych zasiądzie pięciu Czeczenów, związanych z Kadyrowem: Zaur Dadajew, Anzor i Szadid Gubaszewowie, Chamzat Bachajew i Tamerlan Eskierchanow.

Grozi im najwyższy wymiar kary - dożywotnie pozbawienie wolności.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy