Reklama

Reklama

Rusłan Muchudinow zlecił zabójstwo Borysa Niemcowa

Rosyjski Komitet Śledczy ujawnił nazwisko osoby podejrzanej o zlecenie zabójstwa Borysa Niemcowa. To Rusłan Muchudinow, były oficer czeczeńskiego batalionu "Siewier", czyli "Północ". Wcześniej mówiło się o nim jako domniemanym organizatorze zabójstwa rosyjskiego opozycyjnego polityka.

Rusłan Muchudinow od listopada 2015 roku jest poszukiwany międzynarodowym listem gończym. Według rosyjskich organów porządkowych opuścił on Rosję na podstawie sfałszowanego paszportu i przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Ekspertyzy i zeznania świadków

Rosyjscy śledczy podają, że udział Muchudinowa w zabójstwie Niemcowa został udowodniony na podstawie wyników ekspertyz i zeznań świadków. Obrona Muchudinowa twierdzi, że jego nazwiska nie wymienia żaden z zatrzymanych mężczyzn podejrzanych o współudział w zabójstwie polityka.

Zabójstwo Borysa Niemcowa

Borys Niemcow, lider rosyjskiej opozycji został zastrzelony 27 lutego 2015 roku w centrum Moskwy. Krytykował rosyjskie władze za aneksję Krymu i ingerencję w sprawy Ukrainy. Według niektórych rosyjskich mediów jego zabójstwo miało być zemstą za nieostrożne wypowiedzi pod adresem wyznawców islamu.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy