Reklama

Reklama

Rumunia: 10 ofiar śmiertelnych zderzenia ciężarówki z minibusem

10 osób zginęło i siedem zostało rannych w sobotę o świcie we wschodniej Rumunii w wyniku czołowego zderzenia ciężarówki z minibusem - podała policja. Ofiary śmiertelne to dziewięć z 16 osób jadących minibusem i kierowca ciężarówki.

"Wśród rannych cztery osoby są w bardzo ciężkim stanie" - powiedział Raed Arafat, sekretarz stanu w rumuńskim ministerstwie spraw wewnętrznych. Ranni trafili do szpitala w Bukareszcie.

Przyczyną wypadku było zjechanie ciężarówki na przeciwległy pas, którym jechał minibus wiozący ludzi do pracy.

Akcję ratunkową prowadzi na miejscu 40 strażaków; droga między miastami Slobozia i Urziceni, gdzie doszło do wypadku, jest zamknięta.

Rumunia z 96 ofiarami śmiertelnymi na milion mieszkańców w 2018 roku dzierży w Unii Europejskiej rekord w wypadkach drogowych; średnia unijna na 28 państw członkowskich wynosi 49.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama