Reklama

Reklama

Ruch bezwizowy do USA będzie zaostrzony

Amerykański Kongres zatwierdził przepisy zaostrzające warunki Programu Ruchu Bezwizowego. Zmiany mają zmniejszyć ryzyko ataku terrorystycznego w Stanach Zjednoczonych.

Wprowadzone w szybkim tempie zmiany w Programie Ruchu Bezwizowego to skutek zamachów terrorystycznych w Paryżu. Amerykańscy politycy obawiali się, że terroryści z Europy, którzy przeszli szkolenia na Bliskim Wschodzie, mogą próbować dostać się do Stanów Zjednoczonych bez należytego sprawdzenia.

Nowe przepisy przewidują, że wszystkie osoby, które od 2011 roku podróżowały do Iraku, Iranu, Syrii i Sudanu, będą musiały ubiegać się o amerykańską wizę. Te same regulacje dotyczyć będą osób mających podwójne obywatelstwo tych państw. Uchwalone przez Kongres zmiany w Programie Ruchu Bezwizowego, które są częścią ustawy budżetowej, czekają już tylko na podpis prezydenta Baracka Obamy.

Reklama

Program Ruchu Bezwizowego obejmuje 38 państw, w tym 23 kraje Unii Europejskiej.

Unijni ambasadorowie protestowali przeciwko jego zaostrzeniu, argumentując, że nie tylko ułatwia on przyjazd do USA milionom Europejczyków, ale również jest bezpieczny.

 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy