Reklama

RPA: Wybuch cysterny z gazem. Są ofiary śmiertelne i ranni

Co najmniej 10 osób nie żyje, a kilkadziesiąt zostało rannych w wyniku eksplozji cysterny z gazem, do której doszło w sobotę w Republice Południowej Afryki. Wybuch miał miejsce w Boksburgu nieopodal szpitala.

W sobotę doszło do tragicznego zdarzenia w RPA. Media podają, że cysterna przewożąca ciekły gaz utknęła pod niskim mostem, po czym z powodu tarcia dachem o konstrukcję eksplodowała w mieście Boksburg, około 100 metrów od szpitala. "Pacjenci zostali ewakuowani po tym, jak po silnym wybuchu zawaliła się część dachu" - przekazuje BBC. Agencja Reutera dodaje, że eksplozja zniszczyła również dwa domy i kilka samochodów.

Jak dodaje portal, gdy strażacy próbowali ugasić pożar, nastąpiła druga eksplozja, która zniszczyła wóz strażacki i dwa pojazdy mechaniczne. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania. Widać na nich kłęby czarnego dymu i moment eksplozji - głośny wybuch, po którym w kilka chwil na całym kadrze widać ogromne płomienie. 

Reklama

Wybuch cysterny w RPA. Są ranni i zabici

W wyniku eksplozji zginęło co najmniej 10 osób, a kilkadziesiąt jest rannych, jednak pojawia się rozbieżność w liczbach - media przekazują, że ucierpiało 40 bądź 50 osób. 

"Istnieje obawa, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, ponieważ 19 osób jest w stanie krytycznym, a 15 innych jest stabilnych, ale poważnie rannych"- podaje AFP, na które powołuje się BBC. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wybuchy | RPA

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy