Reklama

Reklama

RPA: Śmierć 20 młodych osób w nocnym klubie. Nieznana przyczyna śmierci

Co najmniej 20 młodych osób zmarło w jednym z nocnych klubów w mieście East London na południu RPA. Nieznane są dokładne przyczyny ich zgonów. Okoliczności tragedii wyjaśnia policja.

Dramat miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę w klubie nocnym w mieście East London na południu Republiki Południowej Afryki. Jak podaje agencja Reuters, policja została poinformowana o zdarzeniu przez pobliskich mieszkańców.

Najmłodsza ofiara mogła mieć 13 lat

Według lokalnej prasy młodzi ludzie, w wieku od 18 do 20 lat, brali udział w imprezie, zorganizowanej z okazji zakończenia roku szkolnego. W niedzielę nad ranem w klubie odkrytych zostało 20 ciał, które leżały na stołach i krzesłach bez żadnych widocznych śladów obrażeń. Z kolei z nieoficjalnych doniesień AFP wynika, że najmłodsza ofiara miała 13 lat.

Reklama

- W tym momencie nie możemy potwierdzić żadnej przyczyny śmierci - powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia RPA Siyanda Manana.

- Zamierzamy jak najszybciej przeprowadzić sekcję zwłok, aby ustalić prawdopodobną przyczynę śmierci. Zmarli zostali zabrani do państwowych kostnic - dodał rzecznik.

Krewni szukają swoich bliskich

Jak podaje CNN, tłum ludzi zebrał się w okolicach klubu, aby dowiedzieć się, czy to nie ich dzieci zginęły na miejscu tragedii.

Zobacz też: Węgry. Wypadek polskiej rodziny. Matka nie żyje, dzieci trafiły do szpitala

Z informacji amerykańskiej telewizji wynika, że w budynku odnaleziono 22 ciała. Szef służby bezpieczeństwa rządu prowincji Weziwe Tikana-Gxothiwe w rozmowie z lokalnymi mediami uściślił, że dwie osoby przebywają w szpitalu w stanie krytycznym.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy