Reklama

Reklama

Rozmowy ws. Afganistanu bez USA. Powodem "względy logistyczne"

W środę mają się odbyć międzynarodowe rozmowy w sprawie sytuacji w Afganistanie, organizowane przez Rosję. Wezmą w nich udział przedstawiciele talibów, którzy przejęli władzę w kraju oraz Chiny i Pakistan. Stany Zjednoczone nie będą reprezentowane mimo udziału w poprzednich negocjacjach w marcu. Amerykański Departament Stanu poinformował, że powodem są "względy logistyczne".

Stany Zjednoczone nie wezmą w tym tygodniu udziału w międzynarodowych rozmowach w sprawie Afganistanu, organizowanych przez Rosję - poinformował w poniedziałek rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu Ned Price. Według niego na przeszkodzie stoją "względy logistyczne". W środę Moskwa będzie gospodarzem rozmów z przedstawicielami talibów, Chin i Pakistanu.

- Nie będziemy uczestniczyć w rozmowach moskiewskich. Trojka plus była skutecznym, konstruktywnym forum. Jesteśmy gotowi zaangażować się w ten format w przyszłości, ale nie jesteśmy w stanie wziąć udziału w rozmowach w tym tygodniu ze względów logistycznych - oświadczył Price.

Afganistan. Talibowie powiesili ciała na dźwigach

Rzecznik potwierdził jednak, że Stany Zjednoczone cały czas wspierają proces rozmów w sprawie Afganistanu.

Reklama

Kreml był w marcu gospodarzem konferencji na temat Afganistanu, na której Rosja, Stany Zjednoczone, Chiny i Pakistan wydały wspólne oświadczenie, wzywające ówczesne strony konfliktu afgańskiego do zawarcia porozumienia pokojowego i ograniczenia przemocy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL