Reklama

Rozbito narkotykowy gang. Zatrzymany "hiszpański heroinowy Pablo Escobar"

Hiszpańska policja rozbiła największą grupę przestępczą sprowadzającą do tego kraju heroinę. Wśród dziesięciu zatrzymanych jest jeden z najbardziej poszukiwanych w ostatnich latach handlarzy narkotyków nazywany tamtejszym "heroinowym Pablo Escobarem".

Jak ustaliła w oparciu o policyjne śledztwo agencja Europa Press, lider grupy o mafijnych strukturach to mężczyzna znany wśród inspektorów policji jako "hiszpański heroinowy Pablo Escobar".

Poszukiwany od kilku lat przestępca został ujęty w Toledo, w środkowej Hiszpanii, gdzie mieściła się centrala jego gangu.

Z dotychczasowego śledztwa wynika, że "heroinowy Escobar" i jego współpracownicy sprowadzali narkotyki głównie z Holandii, aby następnie kierować je do kilku hiszpańskich wspólnot autonomicznych, głównie Estremadury, Madrytu, Kastylii-La Manchy oraz Kastylii i Leonu.

Reklama

Do niedzielnego wieczora policja zatrzymała łącznie 10 członków grupy przestępczej, w tym trzy kobiety. Mieli oni powiązania zarówno z holenderskim, jak też z tureckim światem handlarzy narkotyków.

W więzieniu dotychczas osiem osób

Według komunikatu hiszpańskiej policji dotychczas do więzienia trafiło ośmiu członków narkotykowego gangu. To mieszkańcy aglomeracji Madrytu, Toledo oraz Caceres.

Policja potwierdziła, że w rezultacie przeszukań na terenie nieruchomości członków gangu udało się zarekwirować jeden z największych w ostatnich latach w Hiszpanii ładunków heroiny, ważący 55 kg. Policja przejęła też kilka sztuk broni palnej oraz ponad 70 tys. euro w gotówce.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Hiszpania | narkotyki

Reklama

Reklama

Reklama